MB Szkolenia

Nasza Oferta

To szkolenia związane z zagadnieniami rysunku techicznego
Przewiń w dół

Szkolenie GD&T – poziom podstawowy

Szkolenia z zakresu rysunku technicznego prowadzimy od 2011r. W tym czasie w naszych szkoleniach z zakresu GD&T wzięło udział już blisko 500 osób. Podstawowym produktem, który oferujemy to szkolenie: “Interpretacja rysunku technicznego wg norm ISO oraz ASME” w wersji podstawowej. Szkolenie to podzielone jest na 9 rozdziałów, w których w łatwy i przystępny sposób tłumaczymy wszelkie podstawowe kwestie związane z rozumieniem zapisów rysunku technicznego.

Pierwszy rozdział jest wprowadzeniem do tematu – przeglądem podstawowych norm i pojęć z zakresu wymiarowania i tolerowania geometrycznego. Kolejny rozdział to wyjaśnienie podstawowej zasady tolerowania wg norm ISO oraz ASME. Tutaj pokazujemy różnicę pomiędzy rozumieniem wymiaru wg zasady niezależności a rozumieniem wymiaru wg tzw. zasady powłoki. Rozdział nr 3 to Wymaganie Maksimum Materiału – zasada pozwalająca na zwiększenie wielkości pola tolerancji w zależności od rozmiaru tolerowanego elementu.

Kolejne rozdziały to przegląd wszystkich tolerancji geometrycznych: tolerancje kształtu, tolerancje kierunku, tolerancje położenia, tolerancje bicia, tolerancje kształtu wyznaczonej powierzchni oraz kształtu wyznaczonego zarysu.

Każdy rozdział składa się z kilkunastu praktycznych przykładów tak, aby ukazać różne możliwości zastosowania danej tolerancji. Bardzo często przykłady rozpisane są  z zastosowaniem modyfikatora MMC. Ma to na celu pokazanie różnicy pomiędzy wymaganiem maksimum materiału a wymaganiem niezależności.

Po pełną informację na temat tego szkolenia zapraszamy do odwiedzenia strony www.mbszkolenia.pl : Szkolenie rysunek techniczny.